יצאו לדרך- סדנאות בית חוני ליצירה מתמדת בהנחיית דוד מעיין  

במהלך תקופת הקמת "בית חוני ליצירה מתמדת" שייפתח בקרוב, יצאה לדרך סנונית ראשונה בפעילות הבית הכוללת סדנאות במרחב הציבורי. מטרת הסדנה, בהנחיית דוד מעיין, המנהל האמנותי החדש של עמותת אמני פרפורמנס וקבוצת סמרטוט, הינה להכשיר ולהעשיר יוצרים בשפת ההתרחשות המתמדת, לפתח ולרכוש כלי יצירה חדשים, להעשיר את ארגז הכלים לצורך התפתחות אמנותית ויחד עם זאת כלי התפתחות אישית לחיים בכלל.

במהלך הסדנה הראשונה, התפרסו המשתתפים ברחבי כיכר רבין, עד שהכיכר, העוברים והשבים והיונים, הפכו יחד עם השחקנים לבמה רוחשת אחת גדולה.

"המרחב הציבורי בשבילי הוא שדה עם תנועה תמידית המעניק לי שפע תחושות והתרגשויות תמידיות", מספר דוד מעיין. " למרחב הפרוש לפני יש משמעות גדולה יותר מאשר הסיפור המקומי שהוא מספר. מרחב זה מאוכלס במבנים, שטחי נוי, תנועת מכוניות, תנועת אנשים שכל אחד נע בו מסיבות שונות. לפעמים צפוף בו ולפעמים מרווח. מתבונן אני מהצד כמו צופה בבית קולנוע עצום ורחב מימדים ולאן שלא אפנה את הראש אראה בו סרט אחר. אני כצופה פעיל יוצר את הקשר בין כל הסרטים האלה לתמונה אחת, וגם יודע לקום מעמדת המתבונן ולפסוע לתוך הסרט ולהשתלב בו.
כיוצר אני רואה במרחב הציבורי מרחב שהכל כבר מוכן וערוך בו לכל דבר שארצה לראות בו או לשלב בו. כמו סט של תפאורה לכל אירוע שהגדרתי בו את גבולותיו האמנותיים. באמצעות דיאלוג אמנותי ופעולות אמנותיות סמויות ושקופות אני יוצר מעשה אמנותי בתוך מרחב ציבורי שהכל משתתפים בו יחד. כמה פשוט זה".

סגור לתגובות.