בפסטיבל עכו

חוני המעגל בפסטיבל עכו  לתיאטרון אחר

חוני המעגל היה לאמן המזוהה ביותר עם פסטיבל עכו. העלה עם קבוצתו, סמרטוט הצגות ומופעים שנויים במחלוקת שהפכו לנכסי צאן וברזל בתולדות הפסטיבל.  אתרי הפסטיבל ההיסטוריים שימשו חלק  אינטגרלי מהמופע. במרכז המופע "בשר תותחים",  ניתווה מסלול מסע טירונות למשתתפים ולקהל לאורך חומות העיר העתיקה, השוק והמנהרות.

בשנת -2004 אצר וערך את האלבום החגיגי לרגל 25 שנה לקיום פסטיבל עכו לתיאטרון אחר, על פי בקשת המנהל האמנותי, ד"ר עתי ציתרון.

מבחר מופעי חוני המעגל וקבוצת סמרטוט במסגרת פסטיבל עכו:

1984- שעירים לעזאזל

1986- גבול חיץ

1987- קורבנות

1992- חזיר יהודי

1993- על הרמפה

1994- חילול

1995- קומיקס מחתרתי

1996- המבדיל בין קודש לחול

1998- גן ילדים מלא עכברים

2001- בשר תותחים

2004- אוריינט אקספרס

2008- קבורת חמור

מן העיתונות, אוקטובר 1993:

(בעקבות העלאת "על הרמפה" בפסטיבל עכו, מופע המתרחש באיטליז יהודי כשר בברלין של שנת 1933 מתחת ובין גושי בשר חי מדממים תלויים על אנקולים)

שוש אביגל, חדשות :

"פסטיבל עכו קיים בשביל הצגות כמו "על הרמפה" של קבוצת סמרטוט. אמנם צריך בטן חזקה ורצוי לא לבוא מיד אחרי ארוחה, ואם אפשר, להצטייד בבקבוק אוויר צח. זה בהחלט עשוי לסייע. בתנאי שיניחו לכם להשתמש בו. בהצגה הזאת, הקהל חייב לציית, צופה שמסרב, בועטים בו. זה חלק מן המשחק.

חוני המעגל, היוצר והבמאי, שבא מן האמנות הפלסטית עם היסטוריה של מיצגים, הוא מייסטר של דימויים הפועלים על כל החושים. הוא עושה שימוש מעניין בחלל שעומד לרשותו, ויוצר חוויה מעניינת ולא קלה… לצאת החוצה לאוויר הלילה אחרי הצגה כזאת זה חלק נכבד מן החוויה".

אמיר אוריין, העיר:

חוני המעגל, ילד תמידי וליצן של זוועות אנושיות. "על הרמפה" – הוא ארוע שובבי וחצוף, באופן לא מזיק ואפילו נעים, חסר אחריות מינימלית, כזה שפסטיבל צריך להחזיק. האיטליז של חוני מעניין הרבה יותר מחומרתה של קבוצת פונטדרה האיטלקית שהופיעה אף היא בפסטיבל, מרכז תיאטרוני אירופאי חשוב לכשעצמו…